Dům měsíce na ČESKÝCH STAVBÁCH

Dům Q5 získalo ocenění Typový dům měsíce.dum mesice

Moderní dvoupodlažní rodinný dům o velikosti bytové jednotky 5+kk je vhodný pro užívání 4-5  členné rodiny.

Cílem bylo navrhnout dominantní rodinný dům střední velikostní kategorie, ve kterém budou minimalizovány komunikační prostory, aby byla plocha domu co nejefektivněji rozložena do obytných místností a zaručovala dostatečný komfort.

Severní (vstupní) část fasády je navržená s netradičním řazením a velikosti oken, aby dům na první pohled zaujal, také aby chránil soukromí svých majitelů. Nesmírnou výhodou je dynamické krytí vstupního prostoru, kde hmota druhého nadzemního podlaží vystupuje před fasádu prvního a zároveň je vstup mírně zapuštěn do domu. Z východní části přístupové fasády je také kryté garážové stání s přístupem do zahradního skladu.

Všechny obytné místností jsou jižně orientované s výhledem do zahrady. V přízemí je z obývacího pokoje přístup na terasu, který je v linií s kuchyňskou části. Nadzemní patro nabízí příjemný pobyt u otevřeného francouzského okna, které propojí pokoj se zahradou a maximálně osvětlí prostorné pokoje.

Dům je navržen efektivně, úsporně a to umožnilo mít v domě vysoký komfort, dostatečné množství úložních šatních prostor, spíž, pracovnu a technickou místnost, která splňuje mimo jiné i účel prádelny.

Dům svou dynamikou, efektivitou, orientací a smyslem pro detail vytváří pocit komfortního a příjemného bydlení.